I Mistrzostwa Gminy Dąbrowa w tenisie ziemnym par deblowych

  • opublikowano: 1 September 2015
  • przez: slawomir.jakubowski

Dnia 29.08.2015r. z okazji dożynek gminnych odbyły się I Mistrzostwa Gminy Dąbrowa
w tenisie ziemnym par deblowych. Zawody rozegrano na dwóch kortach znajdujących się
w Karczowie. Puchary dla zwycięzców i pozostałe nagrody ufundował wójt gminy Dąbrowa
Marek Leja.

W turnieju udział wzięło dwanaście duetów, z czego dziewięć par reprezentujących gminę Dąbrowa. Do rozgrywek zaproszono ponadto trzy pary, które tworzyli reprezentanci Głogówka
i Opola. Rywalizacja w pierwszej rundzie odbywała się w 4 grupach, a awans do dalszej fazy rozgrywek uzyskiwali jedynie zwycięzcy grup. Goście okazali się mocni i aż dwa duety z trzech zaproszonych, przeszły do dalszej fazy rozgrywek.

Triumfatorami w poszczególnych grupach zostali Antoni Plamitzer i Grzegorz Włodarski z Opola, Marek Lęcznar i znany dziennikarz Radia Opole Cezary Puzyna z Głogówka, Leszek Lasota i Jan Lorenc z Dąbrowy oraz Sławomir Bąk i Dariusz Lech z Karczowa. W pierwszym półfinale para Plamitzer-Włodarski musiała uznać wyższość duetu Lasota-Lorenc. Z kolei w drugim spotkaniu
tej fazy rozgrywek para Lęcznar-Puzyna pokonała miejscową parę Bąk-Lech.

Spotkanie finałowe było niezwykle emocjonujące i stało na wysokim poziomie.
Ostatecznie zwycięzcami premierowych mistrzostw została para Lasota-Lorenc,
która wykorzystała handicap własnego kortu.

Trzeba podkreślić, że wszyscy uczestnicy wykazali się żelazną kondycją, gdyż zawody rozgrywane były w trudnych warunkach atmosferycznych. Z nieba lał się żar, który jednak nie przeszkodził zawodnikom w zaprezentowaniu swoich wysokich umiejętności.
Pomimo faktu, że oprócz - co oczywiste zwycięzców byli też przegrani - to humory dopisywały wszystkim grającym.

W pewnym momencie uczestnicy mistrzostw ustawili się do pamiątkowego zdjęcia z … połamanymi rakietami tenisowymi. Te akcesoria nie były bynajmniej efektem sobotnich zawodów, a całego okresu istnienia kortów w Karczowie. Tradycją w miejscowości jest bowiem zwyczaj, że uszkodzona rakieta – zarówno podczas gry, jak i podczas odreagowania stresu związanego z grą – zostaje powieszona na licznych haczykach, które znajdują się na elementach zabudowy, które chronią zawodników podczas przerw w grze przed słońcem.

Piknik z grillem, który odbył się na zakończenie, był uzupełnieniem dobrej atmosfery,
która towarzyszyła turniejowi.

1 Mistrzostwa Gminy Dąbrowa w tenisie ziemnym par deblowych